samsiDigital - Nový spoločník a technologický riaditeľ vo firme

Nový spoločník a technologický riaditeľ v samsiDigital

samsiDigital už nebude poskytovať len služby spojené s digitálnou komunikáciou, ale bude vďaka internému developerskému tímu zabezpečovať aj vývoj IT riešení. Tím samsiDigital sa tak rozrástol na 15 ľudí.

Po dlhšej externej spolupráci s Michalom Fehérom sme spoločne dospeli k rozhodnutiu, že sa stane 50 %-ným spoločníkom v samsiDigital na pozícii technologického riaditeľa. Vybudujeme tak interný technologický tím, aby sme sa mohli zameriavať na nové technológie. Túto spoluprácu sme už aj jemne teasovali v YouTube videu.

Michal má vyše 11 rokov skúseností v IT oblasti a pozná túto sféru z viacerých pohľadov. Na korporátnej úrovni pracoval ako senior web developer a leader backend tímu v Lenovo Slovakia, kde vyvíjal interné systémy a optimalizoval procesy pre celú EMEA. Na freelance úrovni spolupracoval s viacerými významnými bratislavskými štúdiami a agentúrami, napríklad na projektoch pre Zuno Bank, Finportal, OVB, DM, Hopin, TEDx. IT pozná aj z podnikateľskej stoličky, ako zakladateľ backend štúdia Studio TEM, ktoré sa sústreďuje na ecommerce sféru a tvorbu WordPress webov na mieru.
Jeho vášeň optimalizovať všetko a všade ovplyvnila aj jeho voľný čas, v ktorom sa venuje biohackingu – optimalizovaní svojho tela a mysle. O jeho skúsenostiach s ním si môžete prečítať v článku.

 

Miša sme sa opýtali:

Prečo práve samsiDigital?

Vždy som mal ambíciu vybudovať agentúru, ktorá by vedela v oblasti IT a digitálu poskytnúť klientovi full-service. S tým, že by jednotlivé tímy ľudí (dizajnéri, frontend a backend developeri, kreatívci, marketéri) boli in-house, a nie ako subdodávka. Takúto firmu, pokiaľ chcete založiť na kvalite, nevybudujete len tak na zelenej lúke. Začal som preto s tým, čo som študoval a čomu som sa aj celý profesný život venoval, s programovaním. Vybudoval som backend štúdio Studio TEM, ktoré dodáva služby klientom, prípadne iným agentúram a štúdiám.
Na to, aby som z tejto firmy spravil full-service agentúru som mal 2 možnosti: nájsť profíkov z iných oblastí a postupne nabaľovať nové tímy v rámci TEMu, alebo využiť know-how a IT tím vybudovať v rámci firmy, ktorá dodávala všetko to, čo TEM nedodával. V oboch prípadoch bolo kľúčové nájsť vhodného človeka, ktorý okrem hard a soft skillu mi sedí aj ľudsky a mimopracovne. Kamil a jeho ľudia tieto atribúty spĺňali a keďže Kamil v tej dobe riešil rovnakú situáciu (strategický rast), dali sme sa do reči. Postupne sme už sme neriešili “či”, ale “ako”. Ako to bude dávať najväčší zmysel pre nás dvoch, pre našich ľudí a klientov. Vyšiel nám z toho môj vstup do samsiDigital, s tým, že TEM sa bude naďalej venovať tomu, čo ho zdobilo doteraz – backend vývoju.
 
Čo ťa najviac teší z tejto spolupráce?

Najviac ma teší to, že vôbec k nejakej spolupráci prišlo. Na našom malom piesočku akým slovenský trh je, bolo jasné, že si nebudem môcť extra vyberať a ulietavať. Nakoniec som našiel partnera, pri ktorom som nemusel robiť žiadne kompromisy a vyberať menšie zlá. To, že sme my, rovnako naladení a ambiciózni ľudia, riešili rovnakú otázku v tom istom čase, je, ako hovorí Kamil, brutálne 🙂 Čiže toto ma nesmierne teší. Vesmír si svoju úlohu splnil, všetko ostatné je už v našich rukách.
 
Aké sú tvoje ciele a ciele pre samsiDigital?

Okrem vybudovania IT tímu, ktorý bude vedieť zreáliť všetky nápady dizajnérov a kreatívcov v rámci agentúry, sa budem zameriavať aj na vývoj v “cutting edge” technológiach, ako napríklad voice. Mojim cieľom je, aby samsiDigital bola v očiach komunity aj klientov braná ako značka, ktorá má dostatok skúseností priniesť hodnotu v experimentálnych projektoch a byť spoľahlivým partnerom pre firmy, ktoré sa už teraz chcú pripraviť na technológie a trendy zajtrajška.

 

Ako hodnotí túto spoluprácu Kamil Aujesky, zakladateľ agentúry?

Toto rozhodnutie hodnotím ako logický krok, ktorý bol plánovaný od začiatku. Myslím si, že na vybudovanie špičkovej digitálnej agentúry sú vo vedení potrební viacerí ľudia, ktorí sú vynikajúcimi odborníkmi vo svojom segmente. Preto som veľmi rád, že sa nám s Mišom podarilo dohodnúť rovnocennú spoluprácu a verím, že to samsiDigital z dlhodobého hľadiska iba prospeje. Viem, že v digitálnej komunikácii sme top odborníci, a vďaka Mišovi sme sa nimi stali aj v technologickej časti digitálneho marketingu, čo ma veľmi teší.